SKI EXCLUSIVE

Stubai - firmowe wyjazdy narciarskie, narty, impreza integracyjna
 
Stubaital – Dolina Śniegu

    Dolinę Stubai wybraliśmy do naszej oferty nieprzypadkowo. Region ten idealnie nadaje się do organizacji eventów narciarskich dla firm. Bardzo duża ilość hoteli i pensjonatów, rewelacyjne trasy narciarskie i ciekawe atrakcje alternatywne, pozwalają przygotować wymarzony event. Za wyborem doliny Stubai przemawia także logistyka, co przy krótkich np. 3 dniowych wyjazdach ma olbrzymie znaczenie. Bliskość portu lotniczego w Monachium oraz portu w Innsbrucku rozwiązuje problemy uciążliwych transferów. Różnorodność atrakcji,  jakie oferuje dolina jest niespotykana nigdzie indziej. Planując wyjazd do doliny Stubai, warto zaplanować oprócz narciarstwa także inne atrakcje. Na cały wyjazd trzeba zarezerwować min. 3-4 dni. 

 
POŁOŻENIE

     Dolina Stubaital położona jest w Tyrolu w zachodniej Austrii, tuż obok granicy z Niemcami, Włochami i Szwajcarią. Położenie doliny w Alpach Centralnych gwarantuje idealne warunki śniegowe i niezapomniane krajobrazy. Z platformy widokowej Top of Tyrol na lodowcu Stubai, rozciąga się widok na 109 szczytów przekraczających 3000m n.p.m.

WARUNKI NARCIARSKIE
     Do dyspozycji narciarzy jest ponad 160km tras. W większości są to trasy bardzo długie, łatwe i średnio trudne oraz kilka tras bardzo trudnych. Wszystkie trasy są perfekcyjnie przygotowane i oznakowane. Na lodowcu możliwa jest jazda na nartach przez cały rok. Do dyspozycji narciarzy jest najnowocześniejsze centrum narciarskie. Dziesiątki wyciągów narciarskich i kolei gondolowych, restauracje, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, sklepy sportowe. Bardzo duża ilość tras i wyciągów sprawia, że nie ma kolejek. Ruch narciarski odbywa się płynnie bez względu na porę roku i dnia.

ATRAKCJE ALTERNATYWNE
     Stubai oferuje zimą wiele dodatkowych atrakcji plenerowych. Dzięki temu pobyt w dolinie nie ogranicza się jedynie do nart. 

Naturalne tory saneczkowe – 60 km torów saneczkowych zapewnia wyjątkową zabawę. Najdłuższe tory mają długość wielu kilometrów. Po drodze czekają na śmiałków liczne kafejki i restauracje. Zjazdy nie są trudne a uroda tras i wspaniałe widoki pozostają w pamięci na zawsze. Sztuczne oświetlenie torów pozwala na zabawę, także późnym wieczorem, kiedy  trasy narciarskie na lodowcu są zamykane.

Wspinaczka lodowa – wspinacze z całej Europy przyjeżdżają tu, by móc powspinać się na zamarzniętych wodospadach. Dla narciarzy, także przygotowano taką możliwość. Przy trasach narciarskich są ustawione kilkunastometrowe wieże lodowe. Podczas krótkiego postoju i odpoczynku od nart, będzie można spróbować tej nietypowej dyscypliny sportu. Każdy chętny wyposażony w raki i czekany zmierzy się ze ścianą lodu. By choć na chwilę stać się prawdziwym alpinistą.

Curling – to praktycznie nieznana w Polsce dyscyplina sportu. Zespołowa gra w curling dostarcza wiele emocji i mocno integruje uczestników. Wszyscy będą mogli spróbować swoich sił, w trakcie firmowych zawodów w tej olimpijskiej dyscyplinie.

Paralotniarstwo – tandemowy lot paralotniowy to atrakcja, której nie trzeba zachwalać. Kilkunastominutowy lot obok szczytów  Alp, na wysokości 1000m nad doliną. Wspaniale widoki, ośnieżone szczyty i wyjątkowe uczucie wolności, które jeszcze długo po wylądowaniu towarzyszy każdemu.

Stubai dla swoich gości oferuje także wiele innych atrakcji m.in. wyprawy górskie na skuterach śnieżnych, kuligi, nardic walking w rakietach śnieżnych. 

HOTELE I RESTAURACJE
     Do dyspozycji gości pozostaje kilkaset hoteli i pensjonatów oferujących bardzo wysoki standard. Liczne baseny, sauny i gabinety masażu oraz SPA , pozwalają zregenerować siły po trudach dnia. 
Restauracje i kawiarnie wybudowane w tyrolskim stylu, przyciągają gości swoją uroda i niezwykłością. Znajdziemy w nich urozmaicone menu z tradycyjnymi miejscowymi specjałami.

TRANSFERY
     Bezproblemowe i szybkie dotarcie w Dolinę Stubai to jeden z powodów, dla którego polecamy ten rejon. Bliskość lotniska w Monachium, (do którego latają samoloty praktycznie ze wszystkich polskich lotnisk) a także lotniska w Innsbrucku (14 km od doliny), sprawia, że podróż jest komfortowa i krótka. Dla mieszkańców wielu polskich miast, podróż jest krótsza i łatwiejsza niż w nasze regiony górskie.
     Także podróż autokarem jest bardziej komfortowa niż w inne regiony alpejskie. Przejazd od polskiej granicy odbywa się cały czas autostradą. Zjeżdżając z autostrady obok Innsbrucka, wjeżdżamy wprost w Dolinę Stubai. Podczas całej podróży nie korzystamy w wąskich górskich dróg. Ma to niebagatelny wpływ na czas podróży, komfort i bezpieczeństwo.