SKI FUN

Tatrzańska Łomnica - firmowe wyjazdy narciarskie

Tatrzańska Łomnica – Wysokogórska Perła Narciarstwa

     Tatrzańska Łomnica to propozycja dla firm szukających kompromisu pomiędzy kurortami alpejskimi a stosunkowo niewielka odległością z polskich miast. Tatrzańska Łomnica posiada nowoczesny ośrodek narciarski położony w Tatrach Wysokich. Wysokogórski charakter oraz nowoczesne rozwiązania techniczne w pełni dorównują alpejskim stacjom narciarskim. Niewielka odległość od polskiej granicy, rozbudowana infrastruktura turystyczna oraz atrakcyjne ceny, zachęcają do narciarskiej podróży na południową stronę Tatr. Słowacja słynie także z gorących źródeł, licznych term, basenów i Aquaparków, które przynoszą relaks po dniu pełnym białego szaleństwa.

 

POŁOŻENIE
Tatrzańska Łomnica położona jest na Słowacji po południowej stronie Tatr, w odległości 27 km od polskiej granicy i 130 km od Krakowa. Niewielka odległość od granicy powoduje, że także grupy zakwaterowane w okolicach Zakopanego często odwiedzają tę stacje narciarską.

WARUNKI NARCIARSKIE
Do dyspozycji narciarzy oddano trzy sąsiadujące ze sobą centra narciarskie: Tatrzańska Łomnica, Stary Smokovec, Strbske Pleso. Jest to, w sumie kilkadziesiąt kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Przeważają trasy łatwe i te o średniej trudności. Do dyspozycji narciarzy kolejki gondolowe, wyciągi krzesełkowe orczyki oraz kolejka linowo-terenowa.

ATRAKCJE DODATKOWE

Termy – Słowacja słynie przede wszystkim ze źródeł termalnych. Liczne kąpieliska, baseny i parki wodne, przyciągają wieczorami miłośników białego szaleństwa.

Tory saneczkowe – naturalny tor saneczkowy z Hrebenioka do Starego Smokovca dostarcza sporej dawki adrenaliny. Możliwa jazda na standardowych sankach a także dużo szybszej wersji sportowej.

Wycieczki górskie – krajobrazowe wycieczki Górskie z przewodnikiem. Uczestnicy wyposażeni w kijki oraz rakiety śnieżne, zmierzą się z tatrzańskimi szlakami w zimowej szacie.


HOTELE I RESTAURACJE
Liczne hotele i pensjonaty o bardzo zróżnicowanym standardzie. Dla najbardziej wymagających klientów hotele 4 i 5-cio gwiazdkowe. Niektóre wybudowane w pięknym stylu retro. Hotele oferują pakiety pobytowe wraz z karnetami w atrakcyjnych cenach. Liczne restauracje oferują regionalne dania kuchni słowackiej w bardzo przystępnych cenach.

ŚRODKI TRANSPORTU
Najpopularniejszy środek transportu to autokar.
Odległości:
granica polski 27 km
Zakopane 60 km
Kraków 130 km
Dla klientów z Warszawy polecamy dojazd pociągiem IC do Krakowa oraz przejazd wynajętym autokarem do Tatrzańskiej Łomnicy.