NA RATUNEK

Na ratunek - przygodowy program integracyjny

”(…)bez względu na porę roku, dnia  i stan pogody…" to słowa ratowniczej przysięgi

Zostajemy górskimi ratownikami. Naszym zadaniem jest odnalezienie w trudnym skalnym terenie poszkodowanego, udzielenie mu pierwszej pomocy, zaopatrzenie i transport poszkodowanego. Do dyspozycji uczestników są auta terenowe, quady, odbiorniki GPS, mapy i zdjęcia satelitarne oraz najwyższej klasy sprzęt alpinistyczny. Ratownicza machina ruszyła….a czasu jest niewiele…

Opis programu

     Celem  programu jest znalezienie poszkodowanego, udzielenie mu pierwszej pomocy oraz transport improwizowany. Akcja ratownicza jest prowadzona w trudnym terenie leśno-skalnym z licznymi jaskiniami. Uczestnicy podczas poszukiwań będą się wspinać, zjeżdżać na linach penetrować jaskinie i przeszukiwać tereny leśne.
     Do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt m.in. auta terenowe, sprzęt alpinistyczny, gps-y. Do pomocy „ratownikom” pozostają instruktorzy alpinizmu oraz przewodnicy. Uczestnicy sami ustalają sobie logistykę działań i e
wentualny podział na grupy szturmowe. NA RATUNEK to bardzo uniwersalny scenariusz. Może być dowolnie modyfikowany z uwzględnieniem ilości uczestników, budżetu oraz czasu jaki jest do dyspozycji.

Na ratunek - przygodowy program integracyjnyNa ratunek - przygodowy program integracyjnyNa ratunekNa ratunek - przygodowy program integracyjny

 
Miejsce organizacji

     Program realizujemy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w rezerwacie skalnym – Góra Zborów oraz ogródku skalnym Rzędkowice.
     W regionie jest bardzo dobra infrastruktura turystyczna. Liczne hotele 3 i 4-gwiazdkowe a także nowoczesne gospodarstwa agroturystyczne.

Zalecane miejsca zakwaterowania:
Podlesice, Ogrodzieniec-Podzamcze, Zawiercie, Częstochowa, Kraków


Informacje dodatkowe

Czas trwania:

do ustalenia

Zalecana ilość osób:
do 20 osób – pełna wersja
(logistykę działań uczestnicy ustalają sami, stanowiska alpinistyczne przygotowywane są przez uczestników w trakcie trwania programu, pod okiem Instruktorów)

powyżej 20 osób – wersja standard (stanowiska alpinistyczne i częściowa logistyka jest przygotowana wcześniej przez kadrę instruktorską)
 

Ilość zadań, jak i czas trwania jest przygotowywany indywidualnie dla każdej grupy, z uwzględnieniem czasu, budżetu oraz ilości uczestników

Program realizowany w ciągu całego roku.