DAKAR RACE POLAND

     Program przygotowany dla grup, które szukają trudnych wyzwań oraz przygód, które zostają w pamięci na zawsze. Najmocniejsze auta terenowe i doświadczona kadra instruktorska pozwoli dotrzeć do miejsc, gdzie rzadko bywa człowiek. Dziesiątki kilometrów kwadratowych niezamieszkałych terenów, nieskazitelna przyroda i całkowite oderwanie od cywilizacji.
 

„Wieczorny posiłek przy ognisku i  zimnym piwie na nienazwanej górskiej polanie. Namioty i ciepłe śpiwory czekające na zmęczonych kierowców a dalej … dalej w rzędzie potwornie mocne maszyny, odpoczywające po trudach minionego dnia”

OPIS PROGRAMU

     W przeciwieństwie do wielu firm, organizujących kilkugodzinne, lekkie przejażdżki  off-road’owe w trakcie eventów, my proponujemy prawdziwy kilkudniowy rajd przeprawowy. Do dyspozycji uczestników oddajemy samochody przygotowane do przeprawy w najtrudniejszych warunkach. Trasa rajdu nie jest „z góry” zaplanowana. To uczestnicy wspólnie z instruktorami wyznaczają trasę w trakcie rajdu. Celem jest pokonanie malowniczych i odludnych pasm górskich i dotarcie do punktów kontrolnych – znajdujących się często w odległości kilkudziesięciu kilometrów od siebie. Nawigujemy mając do dyspozycji mapy, kompasy, zdjęcia satelitarne oraz gps’y. Korzystamy z wyciągarek, łopat – sami budujemy drewniane mosty umożliwiające przejazd. Każdego wieczoru  szukamy  miejsca na biwak. Rozbijamy namioty, rozpalamy ognisko, przygotowujemy posiłki, serwisujemy auta. W trakcie całego rajdu towarzyszy nam samochód serwisowy. Przewozi bagaże, zaopatruje w wodę a także dowozi produkty spożywcze. Brak jasno określonej i przygotowanej  trasy gwarantuje niezapomniane przygody. Niespodziewane cieki wodne, bagna, głębokie wąwozy zmuszają do walki o każdy metr drogi lub czasami walki o ….auto.

ELEMENTY PROGRAMU

  • rajd przeprawowy off-road
  • nawigacja w terenie
  • przygotowanie biwaków pod namiotami (możliwe także noclegi w schroniskach górskich, szałasach)
  • przygotowywanie posiłków
  • wieczorno-nocne biesiady przy ogniskach
  • codzienny serwis aut (płyny, olej, drobne naprawy)

MIEJSCE ORGANIZACJI

     Dakar Race Poland jest organizowany w całości na terenie Polski. Najciekawsze trasy znajdują się w Bieszczadach, Beskidzie Wyspowym, Beskidzie Niskim oraz Beskidzie Małym. Często korzystamy także z terenów Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, Beskidu Sądeckiego, Gorców oraz Jury.
Grupy górskie w których jest organizowany rajd dobieramy do czasu jakim dysponują nasi klienci.

INFORMACJE DODATKOWE

     Długość rajdu dobieramy do czasu jakim dysponują nasi klienci. Proponujemy rajdy 2-dniowe/weekendowe, oraz dłuższe kilkudniowe przeprawy.
Wszystkie nasze trasy przejazdu przebiegają poza terenem Parków Narodowych, rezerwatów przyrody i innych obszarów chronionych. Miejsca biwakowe zawsze zostawiamy posprzątane – bez śladów naszej obecności.
Dla grup poszukujących łatwych przejażdżek autami terenowymi polecamy inne nasze programy:
Off-Road Challenge oraz Foto-Race.